امروزه هیچ نوع عملکردی در زمینه پزشکی بدون استفاده از توانایی آزمایشگاهی انجام پذیر نمی باشد؛ چون با غیر تهاجمی بودن این روش و با مقدار کمی از خون و یا دیگر مایعات بدن می توان به اطلاعات فراوانی دست یافت.

آزمایشگاه تشخیص طبی دکتر حکیمی آمل در اسفند ماه سال ۱۳۶۴ توسط دکتر جواد حکیمی تاسیس شد و کار خود را آغاز نمود. آزمایشگاه دکتر حکیمی از بدو تاسیس تا امروز به مرور زمان توانست به یک آزمایشگاه تشخیص پزشکی مجهز و پیشرفته با بیش از ۳۰ سال تجربه و همگام با علم روز دنیا در حیطه پزشکی به مردم و پزشکان محترم خدمت رسانی نماید.

داشتن کادر مجرب و همکاری متخصصین در بخش مولکولی، قارچ شناسی و هماتولوژی و انجام آزمایشات تخصصی از امتیازات این آزمایشگاه می باشد.

همکاری با مرکز بهداشت به عنوان آزمایشگاه امین و معتبر دانشگاه علوم پزشکی مازندران در شهرستان آمل برای بررسی تکمیلی آزمایشات ازدواجی و همکاری با درمانگاه هپاتیت و بیماری های کبدی از جمله فعالیت های این آزمایشگاه می باشد.

اطلاع رسانی به پزشکان محترم و انتشار مقالات علمی به روز در حیطه تخصصی آزمایشگاه و استفاده از امکانات جدید از قبیل پیامک، تلگرام، ارسال جواب بصورت آنلاین، سرویس نمونه گیری رایگان در منزل برای افراد ناتوان و سالمند؛ از توانمندی های ما می باشد.

روز پزشک به همه مدافعان سلامت مبارک باد
لوح تقدیر به مناسبت روز پزشک از سوی نظام پزشکی آمل

تست کرونا

شیوه عملکرد تست های کرونا این روز‌ها تبدیل به یک مسئله مبهم برای اغلب مردم شده است.? انواع تست های کرونا وجود دارد و افراد نمی‌دانند کدام آزمایش مناسب حال‌شان است. ?۱.آزمایشات عمومی خون?۲. تست نیمه اختصاصی آنتی یادی? و۳ تست اختصاصی که تست از مخاط حلق و بینی و گاهی خلط ( PCR).میباشد .
Covid-19 ?
یک بیماری عفونی ویروسی است و با روشی مشابه با ویروس سرماخوردگی یا آنفلوآنزا، به راحتی بین افراد گسترش می‌یابد. اغلب مبتلایان Covid-19 دارای بیماری تنفسی خفیف تا متوسط هستند، و برخی ممکن است علامتی نداشته باشند (عفونت بدون علامت) که مشگل ترین قسمت این بیماری است..چون فرد با ظاهر سالم بیماری را در جامعه پراکنده میکند. برخی دیگر دچار علائم شدیدی می‌شوند و نیاز به درمان تخصصی و مراقبت‌های ویژه پیدا می‌کنند.و بدترین حالت آن که ریه در گیر شده و فرد با حالت کمبود اکسیژن و خفگی فوت مینماید و یا با اضمحلال قلب.
? سیستم ایمنی بدن افرادی که Covid-19 را دارند، با ایجاد پروتئین‌هایی که می‌توانند در خون بیمار به ویروس حمله کنند (آنتی‌بادی‌ها)، به عفونت پاسخ می‌دهند. آزمایشات آنتی‌بادی در خون افراد نشان میدهد که آن‌ ها در حال حاضر مبتلا به COVID-19 هستند یا قبلا آن را داشته‌اند.??
? چرا تست‌های دقیق مهم هستند??
آزمایش دقیق، شناسایی افرادی را امکان‌پذیر می‌سازد که ممکن است نیاز به درمان داشته باشند یا برای پیشگیری از گسترش عفونت، باید خود را ایزوله کنند. عدم تشخیص افراد مبتلا به COVID-۱۹ باعث به تعویق افتادن درمان شده و خطر گسترش بیشتر عفونت را به دیگران به همراه دارد. . شناسایی صحیح افرادی که قبلا و یا در حال حاضر این ویروس را دارند، در اندازه‌گیری گسترش بیماری، ارزیابی موفقیت سلامت عمومی (مانند جداسازی) اهمیت دارد .
?? اختصاصی ترین و دقیق ترین آزمایش برای این بیماری موذی آزمایش
RT.PCR
است که به وجود خود ویروس در بدن پی میبرد.

راه تشخیص، درمان، پیشگیری و پیگیری بیماری از آزمایشگاه می گذرد.